Туризм в самому близькому часі буде визначальним напрямком в економіці нашого району. В кожному населеному пункті є чарівні куточки для будівництва туристично-оздоровчих комплексів. З кожним роком збільшується інтерес туристичних фірм та туристичних агенцій до нашого рідного краю, збільшується потік відпочиваючих, зростає кількість і якість наданих туристичних послуг. Щоб надати туристичній інфраструктурі всебічного розвитку потрібна Програма, що передбачає здійснення комплексу заходів щодо удосконалення системи державного регулювання туризму, розвиток матеріально-технічної бази та туристичної інфраструктури, ефективного використання наявних рекреаційних ресурсів, збереження історико-культурної спадщини. У процесі реалізації Програми створюватимуться умови для реалізації інвестиційних проектів, забезпечення галузі висококваліфікованими кадрами, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів. Широка підтримка рекламно-інформаційної діяльності. Пріоритетними напрямками розвитку туризму для району є внутрішній та зокрема сільський зелений туризм.
Туристична галузь на Косівщині стане важливим чинником стабільного і динамічного збільшення надходжень до бюджету, позитивного впливу на стан справ багатьох галузях економіки (транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, народно-художніх промислів та інше). Розвиток галузі сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, залученню українців та іноземних громадян до пізнавання багатої природної та історико-культурної спадщини нашого краю, збереження екологічної рівноваги.
Ядром розвитку туризму в Косівському районі повинна стати реалізація загальнодержавного проекту туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая» - заходи, згідно окремої цільової програми («Програма реалізації проекту «Культурно-духовний туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая» затверджена рішенням сесії Косівської районної ради №556-27/2010 від 10.06.2010р.).
Культурно-духовний туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая», як етнокультурний та живий історико-туристичний парк – це ядро комплексного та системного розвитку цілого регіону Прикарпаття, і в першу чергу Косівського району.
Стрижнем проекту «Маєток Святого Миколая» є культурне та духовне виховання молоді, тому враховано пропозицію Міністерства освіти та науки про будівництво на території комплексу 12 шкіл різного ухилу. Класи, групи дітей (переможці різноманітних конкурсів, учні, які добре проявили себе у навчанні, творчості тощо), будуть отримувати у нагороду путівки в «Маєток Святого Миколая». Тут школярі зможуть відпочивати і пізнавати щось нове, одночасно навчаючись у школі відповідного напряму.
Проект передбачає створення на території комплексу представництв всіх регіонів України – письмові заявки на участь в проекті подали 23 регіони України. Їхня участь в проекті, який покликаний втілити найкращі задуми культурно-духовного виховання молоді з усіх куточків України, має надзвичайне значення. Для кожної області передбачено виділення певної території для представлення на ній найкращих надбань у плані культури, духовності, традицій, мистецтва. Можливо, саме в «Маєтку Святого Миколая», під час подорожі казковим гуцульським потягом з регіону в регіон України, дитина вперше відчує гордість за свою державу, побачить і зрозуміє, в якій прекрасній, великій, різноманітній, багатій культурно та духовно державі вона живе.
У рамках реалізації проекту заплановано культурно-духовний блок, ремісничо-торговий блок, сектор полонинського господарства, розважально-відпочинковий сектор, туристично-спортивний сектор, реабілітаційно-доброчинний сектор та рекреаційно-екологічний сектор, тощо.
Окрім культурно-духовного змісту, даний проект є стратегічним ядром соціально-економічного розвитку Косівського району, єдиним багатством якого є ліси, сприятливі екологічні умови, працьовиті й талановиті люди, культурні та духовні надбання, автентичність. Унікальність, системність та комплексність в наданні продукту різноманітних послуг даного проекту є основою його інвестиційної привабливості.
В рамках окремих блоків та секторів центру передбачено нові, перспективні та інвестиційно привабливі напрямки – це і фіто-фармацевтична інфраструктура, і об’єкти СПА туризму, це і етнокультурний парк, історико-туристичний парк з анімацією та історичними реконструкціями, екотехнологічний та деревообробний науково-дослідні центри, карпатський агропромисловий парк та інші.
Проект передбачає ключові, системо утворюючі об’єкти конференц туризму, екологічного та зеленого туризму, етнографічного туризму, історико-культурного туризму, пізнавального туризму, фестивального туризму, молодіжного та спортивного туризму – тобто об’єкти, які стимулюватимуть прискорений розвиток цілих галузей туризму всього регіону Прикарпаття.
Даний проект реалізується на виконання Указу Президента України від 06.06.2006р «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», відповідних доручень КМУ, розпорядження голови Івано-Франківської ОДА №512 від 31.08.2006р, рішення Івано-Франківської обласної ради №64-4/2006 від 05.07.2006р, рішень місцевих рад Косівського району та Косівської РДА. Виконавцем даного проекту затверджено комунальне підприємство Косівської районної ради «Маєток Святого Миколая».
Даний проект дозволяє територіальним громадам цілого регіону Прикарпаття отримати реальний соціально-економічний розвиток за рахунок зовнішніх та внутрішніх інвестицій, створити декілька десятків тисяч нових робочих місць в різних сферах економіки, в сотні разів збільшити поступлення до бюджетів всіх рівнів.
Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів обласного, районного бюджетів, суб’єктів підприємництва всіх форм власності, громадських організацій, цільових кредитів банків, міжнародної технічної допомоги, інвестиційних коштів, інших джерел, що не заборонених законодавством.
Фінансове забезпечення заходів щодо державної підтримки виконання Програми здійснюється у межах видатків передбачених в районному бюджеті.
Виконання Програми дасть змогу відновити та розвинути існуючу матеріально-технічну базу туризму, створити нові рекреаційні об’єкти, забезпечити комплексний розвиток туристичних центрів. Реалізація Програми сприятиме розвитку сільського зеленого туризму, залученню інвестицій у туристичну галузь Косівщини, впровадженню нових форм організації туризму, створенню мережі туристично-екскурсійних маршрутів з комплексом обладнаних для відпочинку місць, гірських притулків. Результатом Програми буде зростання іміджу району, як туристичного краю, а також створення нових робочих місць, зростання надходжень до бюджету району.
< Попередня | Наступна > |
---|
Розвиток туризму Косівщини - Програма розвитку туризму на 2011-2015 роки
Сільський зелений, або іншими словами Екологічний туризм - це унікальна можливість повернутись до природи, до витоків духовності, до свого коріння, стати самим собою. Зелений туризм в Карпатах