11 червня 2009 р. — Створено найкращі умови

Минулого тижня у медиків Косівської центральної районної лікарні збіглися в часі дві дуже важливі події. У четвер, 4 червня, авторитетна і поважна комісія здійснила акредитацію Косівської ЦРЛ. Безумовно, в цьому чисельному колективі всі дуже відповідально поставилися до атестаційного заходу. І небезпідставно, адже компетентній обласній комісії належало підтвердити нинішній статус, знизити його чи константувати якісно вищий фаховий рівень цієї лікувальної установи.

А персонал кардіології того дня очікував на відкриття свого відділення після проведеного там ремонту. У вестибюлі зібралося чимало людей у білих халатах. У медиків був піднесений настрій, радість випромінювали їхні обличчя від ефекту виконаної ними титанічної праці. Добре довелося потрудитися всім, зате результат – вражаючий. Кардіологічне відділення сяє блиском дорогої облицювальної (під мармур) плитки. Вдало підібрано гаму кольорів стін. Палати, великий коридор, службові приміщення дихають неабиякою свіжістю. Проведений євроремонт перетворив відділення столітнього приміщення старої лікарні, будованої ще за часів Австро-Угорщини, у сучасне диво, фешенебельне і комфортне. Не вірилося, що таке може бути у периферійній лікарні. І все це зроблено для людей, простих горян, які будуть тут лікуватися від серцевих недуг. Вдивлявся у світлі, сповнені щастям, обличчя лікарів Стефанії Миколаївної Білої, Людмили Федорівни Маковійчук, Антона Антоновича Гасана, старшої медичної сестри Ірини Василівни Даниляк та інших медпрацівників і радів за них, бо працюватиметься тут їм зручно і затишно. Це прекрасний колектив, де кожен, від завідувача до санітарки, з великою увагою, чуйністю і турботою ставиться до своїх пацієнтів.

Чимало теплих і щирих слів того дня висловлювали на адресу будівельників та найбільше – керівництва Косівської ЦРЛ і особисто головного лікаря І.В.Фазана за його ініціативу і наполегливість у досягненні мети, районній і обласній владі – за надані кошти.

Відкриття кардіологічного відділу, без перебільшення, визначна подія не лише для медиків, а й усіх жителів Косівщини, адже у таких гарних умовах будуть оздоровлюватися й повертатися ощасливленими додому його пацієнти. Головний лікар Косівської ЦРЛ І.В.Фазан надав право перерізати символічну стрічку на правому крилі відділу заступнику голови облдержадміністрації В.І.Гладію і голові райдержадміністрації Я.І.Шинкаруку, на лівому – голові районної ради Р.М.Присяжному і завідувачу кардіологічного відділення С.М.Білій. В урочистостях брали також участь перший заступник, в.о. начальника обласного управління охорони здоров’я М.Д.Олінійчук, головний лікар обласного кардіологічного диспансеру В.М.Якимчук і обласний терапевт Л.М.Борискевич. У своїх виступах вони відзначали професійність медиків Косівської ЦРЛ.

А о.Іван Близнюк відслужив у відділі відправу, освятив приміщення і побажав колективу кардіології своєю працею і дбайливістю зцілювати недуги, приносити полегшення і радість людям.

І.Сусак

за матеріалами районної газети «Гуцульський край»