22 травня 2009 р. — Звернення

Косівська районна рада від імені територіальних громад району просить Вас зупинити дії спрямовані на суттєве погіршення соціального захисту громадян, що проживають на території населених пунктів, які у відповідності до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» віднесені до категорії «гірських».

Мова йде про те, що на даний час Департаментом місцевого самоврядування та адміністративно-територіального реформування Міністерства регіональної політики України, підготовлено проект Закону України «Про розвиток гірських територій в Україні». Даним проектом передбачено знизити доплату працівникам, яким відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.1995 року № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» проводиться доплата до заробітньої плати.

Цим проектом Закону пропонується також, починаючи з 2010 року знизити, а з 2012 припинити доплату пенсіонерам до пенсій, студентам до стипендій та всіх передбачених чинним законодавством видів соціальних допомог та виплат громадянам, малозабезпеченим сім’ям, матерям, які згідно чинного законодавства одержали статус особи що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус «гірського».

Запропонованим проектом передбачається, що з 01.01.2010 року втрачає чинність Закон України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», статею третьою якого передбачені державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус «гірських». Викликає тривогу те, що проект Закону України «Про розвиток гірських територій в Україні» розроблений без попереднього обговорення з представниками органів місцевого самоврядування територій, що віднесені до «гірських».

Автори законопроекту заклали грубе порушення Конституції України в частині прав та соціальних гарантій громадян.

Вважаємо, що такі дії державних чиновників спрямовані на створення складної соціально-політичної ситуації на території гірських районів Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської та Закарпатської областей, зокрема значного погіршення соціального захисту людей, що тут проживають.

Косівська районна рада просить Вас із розумінням поставитись до піднятого у зверненні питання. Зокрема, наполегливо просимо залишити чинним Закон України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», який, при умові забезпечення його виконання з боку держави, в значній мірі гарантує соціально-економічний розвиток гірських територій, на якій проживає близько мільйона громадян.

Поверхневий, поспішний підхід до розробки проекту Закону України «Про розвиток гірських територій в Україні», без попереднього громадського обговорення, викликав соціальні протести та незадоволення населення і може призвести до непередбачуваної соціальної напруги в регіоні.

Прийнято 22 травня 2009 року на зборах депутатів Косівської районної ради п’ятого демократичного скликання