17 квітня 2009 р. — Школа пам’ятає свого геніального учня

В Яблунівській загальноосвітній школі відбулася творча зустріч івано-франківського письменника, заслуженого діяча мистецтв України Ярослава Яроша із педагогами і старшокласниками. В цій школі навчався Шевченківський лауреат, політв’язень комуністичних концтаборів Тарас Мельничук, який 1972 року на далекому Уралі – у 36-ій зоні селища Кучино писав: «Я зек, я рись, я костогриз. За мною морди й дикі орди. Хазяйко Мідної Гори, дивись... Кров днів моїх на сходах!».

Шановний гість з Івано-Франківська розповів присутнім про свою роботу над новою драмою «Залізний Зек, або Зимна зелень», де висвітлено складні напружені епізоди з життя і творчості Князя Роси, якому б тепер виповнилося 70 років.

Знаний поет і драматург подарував шкільній бібліотеці свою книжку «Залізний Зек» та відповів на запитання щодо сучасної української літератури.

Того ж дня Ярослав Ярош відвідав село Уторопи, де народився і похований Тарас Мельничук, цікавився у педагогів ходом будівництва музею Князя Роси на подвір’ї місцевої школи, був присутній на Шевченківському концерті, оглянув виставку учнівських малюнків та виробів із дерева.

Степан Василик, м. Івано-Франківськ