15 квітня 2009 р. — Відродження писанкарства

«Котилася писаночка з гори на долину, прикотилась простісінько до нас у гостину» - такими словами починається заняття гуртка писанкарства в Прокуравській школі. Вчителька старається пробудити в дітей зацікавленість до всього гарного, допомагає відкрити прекрасне у простих речах.

В класі пахне воском, на білому рушничку розкладені яйця, писачки. Керівник гуртка, вчителька Галина Яківна бере писачок. У її руках він легко і вправно рухається, залишаючи свої сліди. Дівчатка, немов зачаровані, слідкують за рухами Галини Яківни...

Писанкарів у Прокураві не так багато, як у Космачі. Зате краса писанки завжди захоплювала прокуравчан. Галина Яківна тонко відчуває красу природи, навколишнього світу і до всього додає теплоту свого серця, відтворюючи все це на яйці, щиро передає свій талант писанкарства молодому поколінню.

Ця справа вимагає не тільки вміння, а й відданості і терпіння. І це педагогу вдається.

Захоплені, наче осяяні сонечком погляди дівчаток. Зачаровані писанками, учениці «ловлять» всі рухи писачка, щоб згодом відтворити їх у нових диво-візерунках на писанці. А для втіхи варто жити і варто старатись.

Милуючись незліченими візерунками на писанці гуртківці отримують навики роботи в писанкарстві. Керівник гуртка відчуває, що дітям подобаються більше ті писанки, на яких зображені різні символи. Кожна з них є неповторною.

Щоб писанки були гарними, – колись їх розписувати починали до схід сонця виготовляли природні фарби.

Відрадно, що в нашому селі є такі майстрині як Галина Яківна, яка прищеплює молодому поколінню любов до народного мистецтва, навчає дітей писанкарства.

Г. Майданська, с. Прокурава.