30 березня 2009 р. — У Косові відбувся Перший всеукраїнський фестиваль мистецтв «Карпатські зорі»

З 24 по 27 березня у місті Косові, що на Івано-Франківщині, у центрі Гуцульщини – самобутньому мистецькому регіоні, відбувся Перший Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Карпатські зорі». Метою цього фестивалю є виявлення талановитої, обдарованої молоді, підвищення естетичної культури, розвитку творчого потенціалу та виконавської майстерності учасників, стимулювання їх до активної участі в культурному житті регіону, виховання національно-патріотичних почуттів та шанобливого ставлення до культури інших народів.

В рамках фестивалю проходила конкурсна програма в номінаціях: естрадна, народна, авторська пісня, розмовний жанр, хореографія, ансамблі, театральні колективи.

Фестиваль скликав учасників з усієї України.

Журі очолив Народний артист України, композитор Остап Гавриш. Виконавську майстерність оцінювали також Народний артист України, професор кафедри естрадного вокалу Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв Фемій Мустафаєв, Заслужена артистка України Марта Шпак, член спілки кінематографістів, України, режисер Геннадій Вірста, композитор-аранжувальник Олександр Уницький, член спілки письменників України, поет Богдан Радиш та хореограф Оксана Соколюк.

Гран-прі фестивалю отримав Ярослав Кваша, випускник Київського обласного училища культури, як кращий виконавець естрадної пісні (м.Київ), який виборов право на зйомку відео-кліпу у музичному фільмі Остапа Гавриша «Я намалюю сніг» та зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» (яких щиро обдарувала Оксана Довгун, голова кредитної спілки «Косівська» і також увійшли до фільму). Лауреатами Першої премії стали: Аліна Насадик (10 років) з Івано-Франківська (отримала нагороду від п/п Василя Струка), Марія Мельник (10 років) з смт. Перегінське , Надія Бабій з Калуша, Катерина Рибачок з м. Цюрупінська Херсонської області, яка отримала путівку на відпочинок від пансіонату «Карпатські зорі», Яна Терещенко - студентка Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Айсель з Автономної республіки Крим, яка отримала нагороду від п/п Юрія Плосконоса, Марічка Мойсюк з с. Малий Рожин Косівського району, Олександра Опікула з м. Калуш, Ірина Радиш з с. Рожнів Косівського району. Щиро вітали театр-студію «Орфей» з м. Богуслав Київської області.

Терлецька Софія з м. Бурштин відмічена дипломом лауреата 2 премії – наймолодша учасниця фестивалю. Дипломом лауреата за любов до пісні нагороджено найстаршого учасника Олега Слободяна з м. Косова.

Дипломами фестивалю «Кращий художній керівник» нагороджено керівника зразкової вокально-естрадної студії при палаці культури «Мінерал» м. Калуш Оксану Лісовську, художнього керівника Київського обласного училища культури Миколу Красницького, керівника зразкового фольклорно-етнографічного ансамблю «Маленькі бойки» Наталію Володимирівну Шпак, керівника естрадно-вокальної студії «Водограй» Святослава Края.

Косівська районна рада надала фінансову підтримку для відзначення кращих колективів та учасників фестивалю. Голова районної ради Руслан Присяжний привітав учасників, організаторів та гостей фестивалю під час гала-концерту, побажав організаторам відповідного мистецького дійства творчих успіхів, наполегливої праці в утвердженні фестивалю «Карпатські зорі» на Косівщині.

За матеріалами прес-служби Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Карпатські зорі»