14 березня 2008 р. — Косівщину відвідала делегація з Польщі

На Косівщині з візитом побувала делегація представників сеймика Опольського воєводства. Її очолював відомий у Польщі політик Бруно Косак, а до складу ввійшли члени Комісії міжнародного співробітництва і промоції регіону, а також працівники сеймику.

В жовтні 2007 року делегація від комісії Івано-Франківської обласної ради з питань зовнішньоекономічних відносин і туризму, яку очолює косів’янин Іван Підлетейчук, відвідувала Ополлє у рамках угоди про міжрегіональну співпрацю між нашою областю й Опольським воєводством від 2001 року. Тепер представники польської сторони були в Івано-Франківську, Коломиї, Яремче, не оминули й нашого міста.

У Косові, на майдані Незалежності, гостей, яких супроводжував депутат обласної ради Іван Підлетейчук, зустрічали голова районної ради Руслан Присяжний і його заступник Святослав Перцович. У районній раді відбулася коротка ділова розмова, до якої приєдналися Косівський міський голова Володимир Пітеляк і представники райдержадміністрації.

Голова районної ради Руслан Присяжний щиро привітав гостей з Польщі з приїздом на Косівщину, розповів про основні напрями роботи районного органу місцевого самоврядування, співпрацю з територіальними громадами, особливості формування бюджету, зокрема бюджету розвитку району. Після цього представникам Опольського воєводства запропонували переглянути відеофільм – презентацію масштабного проекту, який впроваджується у нашому краї і має назву «Маєток Святого Миколая».

Руслан Присяжний розповів членам делегації, що Косівщина – туристичний регіон і зараз активно розвивається саме у цьому напрямку, а районна влада намагається докласти максимум зусиль, щоб створити привабливий інвестиційний клімат для вітчизняних і зарубіжних інвесторів. Голова районної ради запросив представників Польщі долучатися до реалізації проекту «Маєток Святого Миколая» — вносити свої пропозиції щодо участі в ньому.

Керівник польської делегації Бруно Косак, голова Комісії міжнародного співробітництва і промоції регіону сеймику Опольського воєводства не приховував приємного здивування від почутого і побаченого, назвав проект «Маєток Святого Миколая» надзвичайно цікавим, зробив висновок, що й Ополлє може взяти в ньому участь. Представники польської делегації запитували і про таке: «Інвестор може запропонувати свій проект, чи мусить виконувати задуми організаторів Маєтку?». З боку поляків пролунала пропозиція провести українсько-польську зустріч працівників сфери туризму, туроператорів, інвесторів.

Мета візиту – обговорення планів наступної співпраці між нашими регіонами. Сьогодні майже 20 гмін і повітів Опольського воєводства працюють з партнерами з Івано-Франківщини. Маршалек воєводства передав з делегацією конкретні пропозиції про співпрацю і надіслав офіційне запрошення голові ОДА Миколі Палійчукові та голові обласної ради Ігорю Олійнику відвідати Ополлє з офіційним візитом вже в найближчий час -- у квітні-травні. Члени делегації передали партнерам з Прикарпаття від імені свого маршалека конкретні пропозиції щодо співпраці з нашою областю з питань туризму, культури, а також обміну делегаціями молоді, лікарів, науковців, працівників культури, їхню участь у міжнародних семінарах, тренінгах, творчих фестивалях. В Ополлі, наприклад, проводиться ряд цікавих заходів, на які поляки запрошують і гостей з Прикарпаття. Це фестиваль «Схід зустрічає Захід», у якому беруть участь представники Німеччини, Чехії, Франції. Це великий туристичний ярмарок, на який вже не перший рік приїжджає делегація туроператорів з Прикарпаття. В рамках реалізації угоди між Опольським воєводством і нашою областю у травні відбудеться візит у Польщу фермерів Прикарпаття. Заохочується налагодження співпраці між новими гмінами Опольського воєводства і містами та районами Івано-Франківщини.

Іван ПІДЛЕТЕЙЧУК, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова комісії з питань зовнішньоекономічних відносин і туризму: -- В рамках реалізації угоди про співробітництво Опольське воєводство і наша область взяли на себе ряд зобов’язань. Зокрема домовилися, що польська сторона сприятиме, щоб ми зробили презентацію Івано-Франківської області у Європарламенті. Ми навіть намітили у протоколі дату її проведення – перше півріччя 2009 року. Презентувати область на рівні Європи для нас — пріоритетне завдання. Ми також домовилися, що будемо співпрацювати над підписанням багатосторонньої угоди про співпрацю між відповідними регіонами Чехії, Франції, Німеччини, Польщі та України. Дуже багато у цьому та інших напрямках вже зроблено. Є також задум і вже певні домовленості про те, що у 2012 році, коли у наших двох країнах проводитиметься Чемпіонат Європи з футболу, студенти Опольського воєводства і Прикарпаття проведуть турнір нагоди цієї знаменної спортивної події. Хочемо налагодити тісні контакти з українською громадою, яка становить третю частину жителів Опольського воєводства. Велику увагу приділяємо налагодженню молодіжних контактів, зокрема йдеться про співпрацю Прикарпатського університету нафти і газу з політехнічним вузом Ополля. Вже відбулася зустріч ректорів цих вузів, у квітні велика делегація польських вчених приїде з візитом в Івано-Франківськ.

Це конкретна і велика справа. Ми хочемо збудувати між Опольським воєводством і Прикарпаттям, між нашими державами не міст, бо його можна зруйнувати, а широку і надійну дорогу, дорогу на віки, яка об’єднуватиме два наших народи-сусіди.

Аліса МУДРИЦЬКА. Фото автора.