18 лютого 2008 р. — Косівщина відкрила серце дніпропетровцям

З 12 по 14 лютого у Косівському районі перебувала делегація з Криничанського району Дніпропетровської області.

Очолили її голова районної ради Юрій Анатолійович Коваль та перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Вадимович Носенко. До складу делегації входили начальники управлінь та відділів, 17 сільських голів, представники преси, телебачення та інтелігенції. Мета поїздки – ознайомлення з туристичною галуззю району та народними промислами Косівщини. І як результат поїздки – підписання угоди про співпрацю між Криничанським та Косівським районами.

Гостей зустрічали заступник голови районної ради Святослав Перцович, заступники голови райдержадміністрації Микола Васкул, Ярослав Бринський, голова районної організації «Гуцулія», депутат районної ради Оксана Довгун. Біля пам’ятника «Борцям за волю України» учні Косівської гімназії вручили гостям хліб-сіль.

У другій половині дня відбулися «круглий стіл» та гуцульська вечеря, яка проходила в ресторані «Водограй».

Гостям розповіли про історичне минуле Косівщини, а також про промисловий та туристичний розвиток району, ознайомили із стратегічним в соціально-економічному розвитку району проектом «Маєтку Святого Миколая», будівництво якого розпочато в селі Черганівка. З розвитком зеленого туризму та народними промислами гостей ознайомила Оксана Довгун.

А потім виступив голова Криничанської районної ради Юрій Анатолійович Коваль. Він розповів про промисловий та економічний розвиток району, познайомив присутніх із членами делегації і наголосив, що мета поїздки — це, в першу чергу, обмін досвідом з розвитку туризму, вивчення ринку збуту народних промислів, а група, яка представляє сільських голів, повинна ознайомитися і розказати в себе вдома, як живуть горяни.

«Будемо вдячні, якщо ви відкриєте своє серце, познайомите із своїм досвідом», — сказав голова делегації.

Гості були зачаровані культурною програмою, яку презентували аматори косівського Народного дому, особливо піснями у виконанні Степана Білика, Василя Звіздарика, сімейного ансамблю Воротняків та гуцульських троїстих музик.

Діпропетровці побували на презентації технологічних процесів виготовлення творів народно-художнього мистецтва, зокрема ліжників у селах Городі та Яворові, відвідали Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, ознайомилися з туристично-відпочинковими комплексами: «Сокільське», «Легенда Карпат», «Синевір», «Байка».

Текст і фото Я. Тимофійчука